''DOĞA'' Seni Çok Özlüyoruz,Hadi İçeri Gir!

Yayımlayan kaytus 29/01/2017 0 Yorumlar

Doğaya duyduğumuz özlem her gün katlanarak artıyor...

DOĞAYI İÇERİYE DAVET EDİN

Bunun altında yatan tabii ki çok fazla neden var. Dört duvar olarak adlandırabileceğimiz apartman hayatından, bir başka dört duvara ofislere ve ya vakit geçirebilinecek tek adres olarak düşünülen alışveriş merkezlerine giriliyor olunması en büyük nedenlerinden birisi belki de. Çoğu insan gün içerisinde üzerinde topladığı negatif enerjiyi ve stresi atamadan evlerine geri dönüyor ve sanki hiç uyumamış gibi dinlenemeden bitkin uyanıyor ve yeni güne bitkin başlıyor.

Yaşamımızı sürekli hale getiren doğa, bizi her anlamda besliyor. Ruhen ve de fiziken var olmamızı sağlıyor. Yaşamın doğadan bağımsız kurgulanamayacağı bir gerçek ve bu bakış açısı ile son yıllarda neredeyse her sektörde doğa teması çok fazla kullanılmaktadır. 

Özellikle iç mimari de doğayı içeriye davet etme trendi yaşanmaktadır. Dışarıya, doğaya çıkamıyorsak onu evlerimizde ofislerimizde ağırlamalıyız yaklaşımı ile ormanı andıran evler, ofisler görmek mümkün. 

Her alanda olduğu gibi, Google bu alanda da yaratıcı ofis dekorasyonu ile en başarılı örneklerden.

Google Dublin Ofis

Google Tel Aviv Ofis

Ev dekorasyonun da ufak dokunuşlar ile bizler de bu atmosferi evlerimizde ve ofis masalarımızda yaratabiliriz. Yazın balkonlarımız çiçek açıyor, yeşile ve bitkiye bir nebze doyuyoruz ancak kışın kapandığımız evlerimizde bize huzur verecek ve yaşadığımız çalıştığımız mekanları ferahlatacak bitkilere, aranjmanlara ve tabii ki uzun ömürlü olan teraryumlara mutlaka yer vermeliyiz.Evimizin her alanı aslında bitkiler için uygun bir alan olabilir. Biz farklı alanlardan derlemeler yaparak biraz sizlere farklı bakış açıları vermek istedik. 


 

Doğa Ofiste

En fazla zaman geçirdiğimiz oturma odalarımız, salonlarımız için hava temizleyen bitkileri kullanmak oldukça önemlidir. 


Bitkilerin fotosentez yaparak havadaki karbondioksidi aldığını ve oksijen salgıladığını zaten biliyoruz ancak bilim adamlarının yaptıkları özellikle NASA'nın bilimsel araştırmalarına ve gözlemlerine göre; 

Doğa Evde
Bitkiler, karbondioksit dışında benzen, formaldehid, trikloretilen adlı zararlı maddelerinde emilimini sağlıyor ve bu zararlı gazların atmosferde yarattıkları etkiyi azaltıyorlar. Yani ister kendi sağlığınız için, isterseniz bir doğa dostu ve Dünya dostu olarak düşünün ve geleceğimiz için hayatınızda mutlaka 'Yeşil'e yer verin. Örneğin; Paşa kılıcı, bambu palmiyesi, salon çamı, benjamin gibi bitkilere oturma odalanızda yer açabilirsiniz.

Nem seven bitkiler için, banyolarımız aslında çok ideal. Aloa vera, açelya, kurdele çiçeği banyo için alternatif bitkilerdir, bakımlarının nasıl yapıldığına dair detay bilgi edinip banyonuzu daha ferah ve doğal bir hale dönüştürebilirsiniz. Ama burada banyomuzun biraz ışık almasının önemli olduğunu vurgulamakta fayda görüyoruz çünkü hemen hemen her bitkinin az da olsa ışık almaya ihtiyacı vardır.

Banyoda Naturalizm

Banyoda Teraryum

Banyoda Bitkiler
Eviniz küçükse belli köşelere koyacağınız saksılardaki bitkiler ya da teraryumlar o alanın 'Yeşil'e dönüşmesini sağlayacak ve sizin için nefes alanı olacaktır.

Her maddenin olduğu gibi mekânlarında enerjileri vardır ve ruhlarıyla var olurlar. İçinde yaşadığınız, vakit geçirdiğiniz hatta neredeyse tüm gününüzü geçirdiğiniz ortamların sizi ve psikolojinizi çok etkilediği kanıtlanmış bir gerçektir.

Yaşadığımız ortam ister işyeri, ister ev olsun; bizi biz yapan unsurları içinde barındırır.

Sizde doğayı evlerinizde ağırlayın, ona yer açın ve inanın karşılığını oksijen, nefes ve huzur olarak geri alacaksınız. Garanti ediyoruz! 

Kaytus Cam Teraryum


Sevgiler,

Kaytus Design

 

Bir Yorum Yaz