Kaytus Hakkında

Kaytus, adına Kazvini’nin 1280-83 yıllarında kaleme aldığı Acaib’ül Mahlûkat adlı eserinde rastladığımız, yirmi iki yıldızdan oluşan bir yıldız kümesidir.
Kaytuslar Size özeller, yaşanılan ortamlara özeller ya da sizin özel olduğunu düşündüğünüz kişilere özeller...
Şans yıldızınızın sizi bulması dileğiyle,
Let Your Star Find You!.

Ben Kimim?

Yeşer İleri

‘’Ben ‘Yeşer’. Yeşermekten geliyor.’’ 
Hayatım bu şekilde ismimi anlatmakla geçti ama meğerse ismim her söylenişinde olmam gereken yere ve yapmam gereken işe doğru çekiliyormuşum. Diplomalarım, eğitimlerim ve kurumsal hayata ait iş deneyimlerim bambaşka olsa da dekorasyon ürünlerine ve bitkilere duyduğum merak ile Kaytus Design’ı 2015 yılında kurdum. Yaşayan ve insanı geliştiren bir süreç olan girişimcilikte yaptığım işi hep bir adım öteye taşımaya çalışıyorum.

Bitkilerle ve teraryumlarla başlayan yolculuğuma çamur da dahil olunca sanırım tamamlandım. Seramik kavramı benim için tamamen soyut bir anlam ifade ediyor. Abstract, gerçekte var olmayan şekiller, figürler, yüzler, hayvanlar vb. tasarlamak beni her zaman daha mutlu ediyor.

Tasarım ürünlerimi detaylara dikkat ederek keyifle tasarlıyor ve diğer ürün gruplarımı kullanım alanına göre tek tek özenle seçiyorum. 
Bu nedenle ürünlerim bir şekilde ‘fark’ arayanlara hitap ediyor.
Her tasarımımın, farklı birer yıldız olduğuna da inanıyorum. Kaytus’un da yıldız kümesi anlamı taşıması sebebiyle, ürünlerimle buluşan herkesin hayatına şans getirmelerini temenni ediyorum.
Kaytus ile yolları kesişen herkese sevgiler...